Optimalizácia OFF page faktorov

Základom optimalizácie pre vyhľadávače sú dve základne skupiny faktorov, ON page (napríklad váš obsah, štruktúra stránky…) a OFF page

Dávid Michalík | dňa 5. mája 2015 | do kategórie SEO Optimalizácia

Optimalizácia OFF page faktorov

Základom optimalizácie pre vyhľadávače sú dve základne skupiny faktorov, ON page (napríklad váš obsah, štruktúra stránky…) a OFF page optimalizácia.

Do OFF page optimalizácie patria všetky faktory mimo vašej stránky (linkbuilding).
OFF page môžeme v jednoduchosti definovať takto: čím viacej odkazov z kvalitných domén smeruje na vašu stránku tým máte väčšiu šancu obsadiť prvé miesta v google.

POČET A KVALITA SPÄTNÝCH ODKAZOV

Čim viacej odkazov z kvalitných domén na vás odkazuje, tým získavate väčšiu autoritu u google a zaraduje vás na vyššie miesta vo výsledkov hľadania. Nie každý odkaz je kvalitný, prvoradé je potrebné aby bol relevantný.

TEXT SPÄTNÝCH ODKAZOV

Ďalšia dôležitá súčasť optimalizácie je text odkazu ktorý na vás odkazuje. Základnou chybou je keď text odkazu ktorý na vás smeruje znie napríklad: klikni tu . Text odkazu by mal obsahovať kľúčové slovo alebo frázu na ktoré stránku optimalizujeme.

UMIESTNENIE ODKAZU NA STRÁNKE

Dbajte na to v ktorej časti sa vaše odkazy nachádzajúcu, najlepšie je umiestnenie niekde na relevantných podstránkach prípadne v článkoch.
Google nemá rád odkazy ktoré sa nachádzajú na každej podstránke (site-wide), z jednej domény získate niekoľko stoviek odkazov, ale google začal tieto stránky z ktorých vedie mnoho odkazov penalizovať.

FREKVENCIA NÁRASTU SPÄTNÝCH ODKAZOV

Pozitívny faktor pri získavaní spätných odkazov je frekvencia. Pokiaľ získavate spätné odkazy pravidelné, tak google tieto stránky lepšie hodnoti ako stránky ktoré majú niekoľkoročné odkazy.

KAM ODKAZY SMERUJÚ

Dôležitým faktorom je aj kam spätné odkazy smerujú, či len na vašu hlavnú stránku alebo aj na jednotlivé produkty alebo kategórie. Pre google sú zaujímavejšie stránky ktoré odkazujú aj na jednotlivé produkty, kategórie… ako len na hlavnú stránku.

Podobné články

Vyplnte nasledujúce polia