Prečo nás google penalizuje ?

Pokiaľ vás google penalizuje nemusíte hneď panikáriť a robiť unáhlené závery napríklad zmazanie www stránky. Existuje možnosť odstránenia penalizácie na vaše stránky.

Dávid Michalík | dňa 1. júna 2015 | do kategórie SEO Optimalizácia

Pokiaľ vás google penalizuje nemusíte hneď panikáriť a robiť unáhlené závery napríklad zmazanie www stránky. Existuje možnosť odstránenia penalizácie na vaše stránky. Toto odstránenie nie je jednoduché, zaberie to mnoho času, ale z dlhodobého hľadiska je to efektívnejšie ako vytvárať novú www stránku.

Predstavím vám najčastejšie dôvody ktoré spôsobujú penalizáciu web stránky:

SPÄTNÉ ODKAZY NA LINK FARMÁCH

Ak ste sa s vašou stránkou zapojili do rôznych výmenných systémov odkazov, nakupovali odkazy, prípadne ste vymieňali netematické odkazy tak je dôvod na obavu.

Najdôležitejšie je vymieňať odkazy s relevantnými stránkami. Pri výmene je potrebné do úvahy zobrať faktor koľko spätných odkazov sa nachádza na stránke vášho partnera, pretože je to veľmi dôležité z hľadiska efektivity vášho odkazu, často bývajú tieto odkazy zbytočne a môžu vám skôr uškodiť.

RÝCHLOSŤ BUDOVANIA SPÄTNÝCH ODKAZOV

Google algoritmus je natoľko inteligentný že vás dokáže penalizovať za rýchlosť získavania odkazov. Najčastejšie sú penalizované z tohto dôvodu nové stránky pretože za krátky čas sa ich odkazy začnú zobrazovať na stovkách web stránok. Odkazy sa snažte získavať prirodzenou rýchlosťou.

DUPLICITNÝ OBSAH

V minulosti stačilo napísať jeden PR Článok, uverejniť na desiatky stránok a mali ste zaručené pozície v google. Bohužiaľ momentálne už to tak nie je, akurát vás google môže penalizovať. Dôležite je pridávať na každú stránku len originálny a kvalitný článok. Ďalšiu chybu ktorý bežný užívatelia robia, pridávajú články na rôzne stránky, často sú tieto stránky nekvalitné a vám to neprináša žiadny efekt len stratu času a prípadne financi.

POZOR KDE ODKAZUJETE

Ďalším dôvod za ktorý vás google môže penalizovať je odkazovanie na stránky s obsahom pre dospelých a stránky ktoré s iným spôsobom porušujú zákon.
Pokiaľ si niekto zaplatil reklamu na vašej stránke s obsahom pre dospelých odporúčam tieto odkazy označiť atribútom “nofollow” (google ich bude ignorovať).

Podobné články

Vyplnte nasledujúce polia